Alkohol a poziom testosteronu i wpływ na masę mięśniową

Opublikowane przez Redakcja Steroid.pl w dniu

Alkohol a poziom testosteronu

Wielu sportowców zastanawia się, jak używki wpływają na poziom testosteronu i proces budowania masy mięśniowej. Zupełnie niedawno sportowy świat zelektryzowała wiadomość, jakoby spożywanie alkoholu po treningu prowadziło do wzrostu stężenie testosteronu w organizmie jeszcze na długo po treningu. Czy jest to prawdą?

Wpływ alkoholu na poziom testosteronu po treningu

Badania pokazujące jak zmienia się poziom testosteronu w organizmie po treningu i spożyciu alkoholu potwierdziły, że jeszcze przez kilka godzin po takim treningu w organizmie sportowca utrzymuje się podwyższony poziom testosteronu, aniżeli w przypadku przyjęcia po treningu placebo. Wydawałoby się, że to zaskakujące odkrycie będzie miało ważne znaczenie dla sportowców i zrewolucjonizuje myślenie o diecie i suplementacji sportowej.

Podwyższone stężenie testosteronu

Rezultaty tych badań mogłyby okazać się również przydatne dla kulturystów stosujących sterydy, dla których utrzymywanie przez długi czas podwyższonego stężenia testosteronu w organizmie ma kolosalne znaczenie dla wielkości i wyglądu masy mięśniowej. Czy podwyższone stężenie tego najsilniejszego anabolicznego hormonu rzeczywiście da się w prosty sposób przełożyć na osiągnięcia sportowe?

ZOBACZ PEWNE STRONY ZE STERYDAMI

Alkohol a przyrost mięśni

Zwiększenie stężenia testosteronu w organizmie w przywoływanym badaniu mogło mieć dwie przyczyny: albo zwiększoną endogenną produkcję tej substancji w wyniku podania alkoholu, albo zmniejszoną jego absorpcję do mięśni. Żeby dociec przyczyny, należy poszukać badań, które potwierdzają wpływ podawania alkoholu po treningu na szybszy przyrost mięśni.

Podsumowanie

Badań takich jednak nie ma, co pokazuje, że zwiększone stężenie testosteronu we krwi po spożyciu alkoholu po treningu jest spowodowane mniejszą przyswajalnością tego hormonu do mięśni, co zdecydowanie nie pomaga, a wręcz szkodzi przyrostom i procesom anabolicznym! Nie można więc traktować alkoholu jako cudownego środka na większe mięśnie, a jego wpływ na poziom testosteronu potraktować raczej jako ciekawostkę naukową.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *