Bezpieczny cykl sterydowy

Opublikowane przez Redakcja Steroid.pl w dniu

Bezpieczny cykl sterydowy

Stosowanie sterydów wiąże się z ingerowaniem w biologię ludzkiego organizmu, co zwykle kończy się występowaniem groźnych z punktu widzenia sportowca skutków ubocznych, związanych zwłaszcza z upośledzeniem pracy układu hormonalnego. Niektóre z zaburzeń mogą być groźne dla zdrowia i życia sportowca, warto wiedzieć więc, w jaki sposób zmniejszyć ryzyko wystąpienia niechcianych reakcji i jak maksymalnie efektywnie wykorzystać środki sterydowe do poprawienia wyglądu sylwetki i zwiększenia siły.

Stosuj z głową

Podstawą każdego cyklu sterydowego jest dobór odpowiednich suplementów – warto pamiętać, że sterydy dzielą się na te, które nasilają syntezę nowych włókien mięśniowych, zwiększając masę, poprawiają siłę oraz przyspieszają spalanie tłuszczu i kształtują wygląd sylwetki. Źle dobrane suplementy sprawią, że nie osiągniemy rezultatów, jakie zamierzyliśmy sobie przed cyklem sterydowym. Dodatkowo, wśród suplementów są takie, które przeznaczone są dla amatorów, oraz środki dla profesjonalistów, którzy doskonale znają możliwości swojego organizmu i są w stanie bez większych zagrożeń dla własnego zdrowia przyjmować optymalne dawki takich suplementów. Jeśli nie znasz się na sterydach, stosuj preparaty z grupy pierwszej, które – choć może minimalnie oddziałują słabiej – nie niosą ze sobą takiego ryzyka wystąpienia groźnych dla twojego zdrowia i życia skutków ubocznych.

Sterydy anaboliczne występują w dwóch formach – doustnej i iniekcyjnej. Ze względu na wygodę i brak bólu przy wstrzykiwaniu, dużo częściej kulturyści decydują się na stosowanie sterydów przyjmowanych doustnie. Jest to szybkie i wygodne, ważne jednak, by stosować się do zaleceń co do dawkowania takiego środka – zwłaszcza początkujący nie powinni zwiększać zalecanych porcji! Sterydy doustne są w większości silnie hepatotoksyczne, w związku z czym zaleca się stosowanie jednocześnie preparatów osłonowych na wątrobę, które są ogólnie dostępne w aptekach.

Każdy organizm reaguje na leki inaczej. Warto przez rozpoczęciem brania sterydów dokładnie przestudiować ulotkę dołączoną do każdego preparatu, a w trakcie cyklu obserwować reakcje swojego organizmu. Jeśli zaczniemy źle się czuć lub zaobserwujemy u siebie opisane przez producenta efekty uboczne, natychmiast trzeba przerwać cykl i go zmodyfikować, najlepiej konsultując to wcześniej z lekarzem.

Zadbaj o siebie!

Warto pamiętać, że stosowanie samych sterydów nie gwarantuje osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Podobnie jak w przypadku sportowców niestosujących dopingu, najważniejszymi elementami cyklu powinien być dopasowany do możliwości trening oraz zbalansowana dieta, dostarczająca optymalnej ilości kalorii i makroskładników odżywczych, niezbędnych do rozwoju masy mięśniowej i utrzymania beztłuszczowej sylwetki.

W celu nasilenia działania sterydów oraz poprawienia kondycji i możliwości psychofizycznych organizmu, warto wspomóc się suplementami. Codzienną dietę można uzupełnić – w zależności od niedoborów składników odżywczych – o wysokiej jakości białko lub odżywkę węglowodanowo-białkową typu gainer. Niezbędny okazać się może również preparat witaminowo-mineralny, dedykowany aktywnym fizycznie osobom.

W trakcie trwania cyklu powinniśmy unikać wszelkich używek, zwłaszcza alkoholu. Po pierwsze, alkohol silnie reaguje z lekami, jakimi są przecież sterydy anaboliczno-androgenne. Efektem takiego połączenia może być zwiększenie toksyczności takiej mieszanki dla wątroby i możliwość jej trwałego uszkodzenia. Po drugie, alkohol może nasilać lub osłabiać działanie preparatów co oznacza, że możemy się spodziewać wzmożonego występowanie skutków ubocznych lub niedostatecznych efektów, mimo stosowania mocnych środków w połączeniu z dobrą dietą i planem treningowym.

Po każdym cyklu należy przejść przez fazę “odbloku”, w trakcie której organizm oczyści się z nagromadzonych środków farmakologicznych, a naturalne funkcje organizmu zostaną przywrócone. Jeśli nie zadbamy o odpowiedni “odblok”, możemy doprowadzić do trwałego upośledzenia pracy poszczególnych organów, a przyzwyczajenie do leków osłabi ich anaboliczne działanie.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *