Czy można pić alkohol biorąc sterydy?

Opublikowane przez Redakcja Steroid.pl w dniu

Czy można pić alkohol biorąc sterydy?

Sportowcy trenujący w konkretnym celu treningowym, wiedzą zwykle, że nie powinni psuć efektów treningowych przez zażywanie niezdrowych, wysokokalorycznych alkoholów. Niektórzy kulturyści na sterydach twierdzą, że ze wspomaganiem w postaci SAA nie trzeba utrzymywać reżimowej diety i unikać napojów wyskokowych – wystarczy trening i trochę “dopalaczy” aby szybko zbudować kulturystyczną sylwetkę, a alkohol wcale w tym nie przeszkadza. Jak jest naprawdę?

Trzy powody, dlaczego nie można tego robić

Podchodząc profesjonalnie do treningów, każdy sportowiec powinien zwracać uwagę na utrzymanie zbilansowanej diety, co wiąże się również z unikaniem alkoholu. Dotyczy to PRZEDE WSZYSTKIM SPORTOWCÓW NA STERYDACH. Dlaczego?

Są trzy podstawowe powody, dla których lepiej unikać na cyklu sterydowym napojów wysokoprocentowych:

Powód pierwszy

Alkohol i sterydy (zwłaszcza doustne) mocno obciążają wątrobę. Już same sterydy są hepatotoksyczne – jeśli dołożysz do tego pracę wątroby, która musi zneutralizować alkohol w organizmie, szybko może dojść do poważnych uszkodzeń tego ważnego organu, w tym do marskości wątroby!

Powód drugi

Osłabiasz swoje wyniki treningowe. Nie chodzi tylko o dostarczanie organizmowi dużych dawek pustych kalorii (1 jasne piwo = 250 kcal, 50 ml wódki = 110 kcal). Badania udowodniły, że osoby będące pod wpływem alkoholu mają niższe stężenie testosteronu w organizmie, spada im również poziom hormonów anabolicznych (IGF-1 nawet o 50%!), co przekłada się na osłabienie prędkości syntezy nowych białek w mięśniach;

Powód trzeci

Alkohol przyspiesza aromatyzację androgenów w estrogeny. Większość zażywanych sterydów anabolicznych powoduje zwiększenie aromatyzacji i wzrost stężenia estrogenów w organizmie. Jeśli nasilmy to działanie przez wypicie alkoholu, znacznie zwiększamy u siebie zagrożenie wystąpienia objawów charakterystycznych dla feminizacji, w tym przede wszystkim ginekomastii.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *