Jak zadbać o organizm w trakcie kuracji sterydowej?

Opublikowane przez Redakcja Steroid.pl w dniu

Jak zadbać o organizm w trakcie kuracji sterydowej?

Przyjmowanie sterydów to najkrótsza droga do zdobycia upragnionej muskulatury i siły. Nic jednak nie wydarzy się bez ćwiczeń i odpowiedniej diety. Okazuje się, że dzięki kilku prostym wskazówkom żywieniowym można uniknąć wielu pułapek terapii sterydowej, które skutkują niejednokrotnie osłabieniem organizmu i nieadekwatnymi do wysiłków i poniesionych kosztów rezultatami.

Ograniczenie spożywania napojów alkoholowych

Podstawową zasadą w trakcie przyjmowania sterydów jest ograniczenie spożywania napojów alkoholowych. Dlaczego? O tym możecie przeczytać TUTAJ. To jednak nie wszystko.

Ograniczenie spożywania cukrów prostych i soli

Najskuteczniejsze sterydy to te, które – niestety – aromatyzują, co może skończyć się zwiększonym przyrostem również tkanki tłuszczowej, oraz powodują zatrzymanie wody w organizmie. Żeby nie pogarszać sytuacji, warto ograniczyć przyjmowanie cukrów prostych i soli, które sprzyjają odkładaniu tłuszczu i retencji płynów.

Suplementacja oraz odpowiednia dieta

Większość sterydów zmniejsza wchłanianie wapnia z pokarmów i nasila jego wydalanie. Może to grozić zaburzeniem gospodarki wapniowej, osłabieniem stanu kości i układu nerwowego. Pomóc może suplementacja wapniem i magnezem, a także spożywanie nabiału, które zawiera duże ilości wapnia. Wraz z magnezem w dużych ilościach tracony jest również potas. Niedobory wapnia i potasu mogą być przyczyną upośledzenia funkcji psychofizycznych i spadku wydajności treningowej, dlatego w trakcie cyklu warto zwiększyć w codziennej diecie ilość spożywanych warzyw, a w razie konieczności włączyć do niej również suplementację preparatem z potasem.

Podsumowanie

Aby zmaksymalizować efekty cyklu sterydowego, warto zadbać o organizm w trakcie kuracji. Wpłynie to pozytywnie na nasz stan zdrowia, a dodatkowo efekty będą o wiele lepsze.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *