Sterydy dla kobiet

Opublikowane przez Redakcja Steroid.pl w dniu

sterydy dla kobiet

Chociaż zażywanie sterydów anabolicznych kojarzy się jednoznacznie z niesamowicie umięśnionymi mężczyznami, często na przyjmowanie takich środków decydują się również kobiety. Ich celem jest osiągnięcie wysportowanej, muskularnej, świetnie wyrzeźbionej sylwetki bez grama tłuszczu. Jakich sterydów najczęściej używają kobiety?

Oxandrolone

Ze względu na specyfikę działania organizmu oraz podatność na mniejsze dawki preparatów, kobiety zwykle zaczynają przygodę ze sterydami od słabszych preparatów. Wśród nich prym wiedzie oksandrolon, który jest środkiem niearomatyzującym i nieredukującym, w związku z czym uznaje się go za bezpieczny dla osób, którym zależy na dobrym efekcie anabolicznym przy niewielkich skutkach związanych ze zmianami androgennymi. Zwykle kobiety przyjmują dawki ok. 5-10 mg oksandrolonu na dobę.

Metonolon

Równie popularny jak oksandrolon jest metonolon, który nie konwertuje do estrogenów i zapewnia poprawę wyglądu sylwetki bez pojawienia się skutków ubocznych w postaci zatrzymania wody w organizmie. Standardowa dawka metenolonu dla kobiet waha się w granicach od 50 do 100 mg – warto rozpoczynać stosowanie od jak najniższej dawki, bowiem przyjmowanie metenolonu może skutkować pogorszeniem się wyglądu i kondycji skóry oraz włosów, a także pojawieniem się owłosienia na twarzy i całym ciele.

Stanozolol

Innym chętnie stosowanym przez panie środkiem jest stanozolol, który również nie aromatyzuje do estrogenów. Jego działanie jest słabsze niż chociażby metandienonu, ale jednocześnie pozwala osiągnąć lepsze i bardziej długotrwałe rezultaty związane ze zwiększeniem siły mięśniowej i poprawą ich wyglądu. Przy stosowaniu niskiej dawki (5-10 mg) tego środka dziennie, zwykle udaje się uniknąć skutków ubocznych związanych z jego przyjmowaniem, takich jak obniżenie tonu głosu czy łysienie.

Nandrolone Phenylpropionate

Również fenylopropionian nandrolonu jest chętnie wykorzystywany przez trenujące kobiety. Środek ten przyjmuje się iniekcyjnie raz na ok. 3 dni – jednorazowa dawka dla kobiet wynosi 25 mg. Popularność nandrolonu bierze się z faktu, iż posiada on wysoki wskaźnik anaboliczny przy jednoczesnym minimalnym działaniu androgennym, nie powoduje również aromatyzacji testosteronu do estrogenów, stąd też stosuje się go do utrzymania dodatniego bilansu azotowego w organizmie oraz nasilenia syntezy nowych włókien mięśniowych.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *