Sterydy na odchudzanie – sposób na skuteczne spalenie tkanki tłuszczowej

Opublikowane przez Redakcja Steroid.pl w dniu

Sterydy na odchudzanie

Sterydy anaboliczno-androgenne to grupa substancji organicznych zawierających różne rodzaje hormonów. Składnik anaboliczny jest bezpośrednio związany ze wzrostem masy mięśniowej, androgenny zaś wpływa na stymulująco na rozwój męskich cech płciowych. Za rozwój owych cech odpowiada oczywiście testosteron. Stosowanie sterydów ułatwia również redukowanie tkanki tłuszczowej, należy jednak uczynić pewne zastrzeżenie: bez odpowiedniej diety nie będzie to możliwe. Poniższy artykuł będzie natomiast dotyczył sterydów przyjmowanych oralnie.

Kalorie, bilans energetyczny, tkanka tłuszczowa

Wzrost poziomu tkanki tłuszczowej zawsze wiąże się z nadpodażą kaloryczną. Zbyt duża ilość przyjmowanej energii nie będzie przez organizm pożytkowana na bieżąco, ale zostanie zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa zaś zmniejsza się zawsze wtedy, kiedy organizm nie posiada wystarczającej ilości energii dostarczanej wraz z pokarmem. Musi wtedy korzystać ze zgromadzonych zapasów, by utrzymać podstawowe funkcje fizjologiczne. Stan ten nazywany jest ujemnym bilansem energetycznym.

Sterydy a odchudzanie

Sterydy nie przyczyniają się w bezpośredni sposób do utraty tkanki tłuszczowej, mogą jednak wspierać ten proces, gdy ich używanie połączone jest z właściwą dietą oraz treningiem siłowym. Sterydy takie jak metandienon (Metanabol), stanozolol (Winstrol) czy oksandrolon (Anavar) są sterydami, które należy używać oralnie. Wyjątkiem jest jedynie metandienon, który produkowany jest również w formie roztworu do iniekcji. Każdy steryd anaboliczny przyjmowany oralnie obciąża wątrobę, dlatego należy zachowywać ostrożność w stosowaniu preparatów anabolicznych.

Podczas odchudzania zmniejsza się nie tylko masa tkanki tłuszczowej, ale również masa mięśniowa. Stosowanie sterydów pozwala na znaczące ograniczenie spadków tak zwanej suchej masy mięśniowej, a nawet całkowite zatrzymanie procesów katabolicznych, dlatego w połączeniu z dietą i odpowiednimi treningami siłowymi odchudzanie z wykorzystaniem sterydów staje się wysoce efektywne i daje satysfakcjonujące rezultaty w krótkim czasie. Trzeba jednak przyznać, że substancjami, które w znacznym stopniu przyczyniają się do szybkiej utraty tkanki tłuszczowej, nie są sterydy.

Do środków, które prowadzą bezpośrednio do redukcji tkanki tłuszczowej, należą:

  • salbutamol;
  • clenbuterol;
  • efedryna;
  • cytomel, który jest wytworzoną formą hormonu tarczycy.

To oczywiście nie wszystkie substancje działające w sposób odchudzający, jednak należą do najbardziej popularnych.

Konkluzja

Stosowanie sterydów może pomagać w odchudzaniu, ale tylko wtedy, kiedy osoba je przyjmująca zachowuje odpowiednią dietę (ujemny bilans energetyczny), a także w odpowiedni sposób ćwiczy (trening siłowy).

Uwaga! Sterydy przyjmowane oralnie bardzo obciążają wątrobę, dlatego większość osób chcących je przyjmować decyduje się ostatecznie na iniekcje.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *