Suplementacja pocyklowa – co brać po zakończonym cyklu sterydowym?

Opublikowane przez Redakcja Steroid.pl w dniu

Suplementacja pocyklowa - co suplementować?

W trakcie cyklu sterydowego przykładamy dużą wagę zarówno do stosowanych środków sterydowych, jak również do optymalnie efektywnego treningu, diety oraz dodatkowej suplementacji. Osiągnąwszy swój cel zwykle osiadamy na laurach, a okres pocyklowy traktujemy jako przykrą konieczność, podczas której spodziewamy się dużych spadków i perturbacji zdrowotnych. Okazuje się, że wielu z nim można przeciwdziałać, stosując odpowiednią suplementację pocyklową!

Co brać po zakończeniu cyklu?

Priorytetem po zakończeniu cyklu sterydowego powinno być przede wszystkim przywrócenie naturalnej produkcji testosteronu, a także zahamowanie produkcji hormonów katabolicznych (np. kortyzolu). W pierwszym rzędzie należy jednak włączyć do codziennej suplementacji inhibitory aromatyzacji, czyli środki, które zahamują przekształcanie testosteronu do estrogenów i zmniejszą poziom tych ostatnich w organizmie. W tym celu stosuje się zwykle po cyklu ATD, produkty na bazie resweratrolu oraz ikarynę.

Dodatkowa suplementacja uzupełniająca

Warto również włączyć do codziennej suplementacji blokery kortyzolu, m.in. te zawierające duże dawki witaminy C oraz fosfadyloserynę. Można też pomyśleć o podtrzymaniu zwalniającego anabolizmu – pomocne mogą okazać się preparaty bazujące na kreatynie i argininie, jak również wieloskładnikowe T-boostery, które dodatkowo przyspieszą przywracanie prawidłowej sekrecji testosteronu w organizmie.

Oczyszczenie organizmu z toksyn

Po cyklu sterydowym warto również skupić się na oczyszczeniu organizmu z toksyn powstałych z metabolizowanych w dużych ilościach medykamentów, które mogą obciążać narządy wewnętrzne, zwłaszcza wątrobę oraz nerki. W tym celu najlepiej zastosować naturalne preparaty oczyszczające na bazie ziół i błonnika pokarmowego, a także specjalistyczne preparaty wspomagające pracę wątroby i wydzielanie żółci.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *